piątek, 16 lutego 2018

# nudne wywody ;] # zdjęcia

7 lat minęło jak jeden dzień...

Ciężko sobie uzmysłowić, że 16 lutego temu mojemu stworkowi strzeliło siedem lat.
  Kiedy życie  płynnie sobie elegancko dzień po dniu to nagle gdy przychodzi ten dzień to wraz z nim niemałe zdziwienie ,że to już 7 lat. Z drugiej zaś strony mam wrażenie jakby minęło mu co najmniej 20 pod moim dachem.
Jakby nie patrzeć 7 lat to również nie mały okres dla mnie. Zwłaszcza ten, w trakcie którego przechodziłam przez wszystkie ważniejsze etapy szkoły, od gimnazjum po studia. Trochę wyrzeczeń,  kiedy jest się w gimnazjum i bierze pod opiekę taką istotkę. Po lekcjach dygałam  szybko rowerem do domu, ponieważ autobusem było za długo. Brałam szczeniaka  na dłuższy spacer, by wynagrodzić mu te godziny siedzenia samemu w domu a wracając ze spaceru, byłam zawsze strasznie głodna. ;p Jadłam, robiłam lekcje i praktycznie czekał nas następny spacer. Kolejne dni to samo i radość po każdym przyjściu do domu gdy z czasem było coraz mniej nabrudzone, łóżko nie obgryzione... Takie dziwne wspomnienia z tego okresu. Jest ich jeszcze masa. I wcale się nie żalę ani nie chwalę 😉bo z perspektywy czasu wszystkie, nawet te nieco gorsze chwile wspomina się z lekkim uśmiechem.

I gdybym teraz miała się cofnąć w czasie, dokonałabym dokładnie tych samych wyborów.  Nie wyobrażam sobie nie mieć tych wszystkich wspomnień związanych z tym "psim" światem,  który tak bardzo przeplatał się z moim jeszcze wtedy codziennym życiem, a który z biegiem czasu zaczął współgrać i był już tylko jeden czas. Mój. Ja i psy. Moje życie.
Nie wiem czy biorąc dopiero teraz pierwszego psa porwałbym się na takie słowa 😉 jednak wtedy, kiedy byłam jeszcze "gimbuskiem" kształtował mi się praktycznie cały mój późniejszy świat. Nie do końca określone zainteresowania, poglądy. Moje hobby ? Czytanie książek i słuchanie muzyki. Klasyk. Z całą stanowczością to pojawienie się psa ukształtowało  wiele innych późniejszych zainteresowań. Skoro więc był to tak istotny czynnik do dalszej drogi. Nigdy nie mogłabym powiedzieć, że żałuje iż wzięłam psa. Setus stał się w jakimś stopniu kierunkowskazem do tego a nie innego życia jakie wybrałam.


"Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym."
                                                                                                                                        -S.King


  To, że wzięłam Seta dała mi wiele wspomnień. Byłam w miejscach, których normalnie bym nie odwiedziła. Poznałam ludzi, których nigdy nie miałbym szansy spotkać. Chociażby naszej Hotusowej rodzinki ;) Widziałam wiele pięknych miejsc. I nauczyłam się wielu nowych rzeczy. Poukładałam sobie też normalne życie z tą psią sferą, która w początkowej fazie nabierała mocnej fiksacji i oderwania od "starych znajomych i wszystkiego innego' 

Zrobiło się sentymentalnie, więc chyba pora skończyć bo i tak nie sposób ubrać tych siedmiu lat w odpowiednie słowa. Przeleciała masa czasu. Teraz mam nadzieję, że nieco spowolni.
Zastanawiałam się

10 komentarzy:

 1. Wszystkiego najlepszego, wielu wielu lat w zdrowiu i szczęściu <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Przede wszystkim zdrowia, bo reszta przyjdzie sama drogi Psiaku ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadza się , zdrowia bo zdrowie najważniejsze

  OdpowiedzUsuń
 4. dokładnie, zgadzam się zupełnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mój Golden Retriever jest już ze mną 3 lata. A pamiętam jakby to było wczoraj...nasze pierwsze spotkanie, pierwsze merdanie ogonkiem na mój widok :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Szybka Gotówka - https://redirect.qxa.pl/YxNh9 - Uzyskaj Szybką Pożyczkę

  OdpowiedzUsuń
 7. 55 year old VP Sales Bar O'Collopy, hailing from Cookshire enjoys watching movies like Stargate and Flower arranging. Took a trip to Palmeral of Elche and drives a Ferrari 250 GT LWB 'Tour de France' Berlinetta. przejdz do strony internetowej

  OdpowiedzUsuń
 8. 37 yr old Desktop Support Technician Malissa Rixon, hailing from Pine Falls enjoys watching movies like "Snows of Kilimanjaro, The (Neiges du Kilimandjaro, Les)" and Scouting. Took a trip to Redwood National and State Parks and drives a New Beetle. zawartosc strony

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam do sprzedania dom w Sanoku. Sprzedaję go tanio. Zadzwoń do mnie teraz. nieruchomosci.sanok.pl

  OdpowiedzUsuń

zaglądamy